Właściwy wybór akcesoriów do mycia zębów

Szczoteczka do zębów to jedno z tych akcesoriów, po które sięgasz codziennie. Każdego dnia parę razy szorujesz zęby – czy jednak robisz to właściwie? Pojedyncze użycie niewłaściwej szczoteczki czy pasty oczywiście nie zaszkodzi. Dlatego nie musisz się martwić o zęby, gdy jesteś na wyjeździe lub nie masz czasu na znalezienie właściwej szczoteczki i np. przez tydzień używasz „pierwszej lepszej”, kupionej w najbliższym sklepie.

Problemy mogą się jednak pojawić, gdy przez wiele lat będzie stosować niewłaściwe nawyki mycia zębów oraz nieodpowiednie narzędzia – czyli szczoteczki i pasty. To zupełnie jak ze wadami kręgosłupa. Nawet kilka godzin spędzonych na niewygodnym krześle przed komputerem nie sprawi, że zaczniesz się garbić. Jednak przesiadywanie przez kilka lat w złej pozycji najprawdopodobniej zakończy się trwałymi zmianami.

Z tego powodu warto nie tylko pamiętać o myciu zębów, ale również o właściwym wykonywaniu tej czynności. Znaczenie ma zarówno czas mycia, technika szczotkowania, jak i wybór właściwej szczoteczki i pasty do zębów. W przypadku szczoteczki liczy się między innymi rozmiar, twardość, jak i kształt końcówki. Pastę możesz dobrać odpowiednio do własnych potrzeb. Warto przemyśleć też użycie dodatkowych środków, takich jak płyny do płukania jamy ustnej. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie akcesoria do mycia zębów będą dla Ciebie najlepsze, pamiętaj że możesz o to zapytać podczas wizyty u dentysty. Specjalista na pewno chętnie Ci pomoże.