Szczoteczka odpowiednia do wieku

Kupowanie szczoteczki czy pasty do zębów wydaje się dość trywialnym zadaniem. Podobnie jak samo szczotkowanie zębów. Wbrew pozorom jednak warto poświęcić kwestii higieny jamy ustnej nieco więcej czasu. Nawet zdrowe zęby mogą zacząć sprawiać problemy, jeśli będą niewłaściwie traktowane. Oznacza to nie tylko brak higieny, ale również niewłaściwe podejście do mycia. Jeśli regularnie będziesz szczotkować zęby źle dobraną szczoteczką, niskiej jakości pastą i wykorzystując niewłaściwą metodę, możesz mieć problemy z uzębieniem pomimo często mycia.

Seretide 125 jest ponownie dostępny w aerozolu

Jak więc dobrze dobrać szczoteczkę? Jednym z podstawowych kryteriów jest wiek osoby myjącej zęby. A dokładniej – rozmiar. Dzieci nie powinny myć zębów szczoteczkami dla dorosłych. Dbanie o higienę będzie wówczas mniej komfortowe. Warto poszukać w sklepie specjalnej szczoteczki dziecięcej, której główka jest znacznie mniejsza. W przypadku dzieci, źle dobrana szczoteczka może powodować jeszcze jeden negatywny skutek – mianowicie dzieciaki mogą się zniechęcić do wykonywania tej czynności, jeśli mycia będzie trudne lub nie przyjemne. Daj dzieciom dopasowane szczoteczki i raz na jakiś czas pozwól wybrać pastę, a dzieciaki chętniej zadbają o higienę jamy ustnej.

A co z dorosłymi? Szczoteczki mają różne rozmiary – który z nich wybrać? Najlepiej przyjąć prostą zasadę: dobieraj szczoteczkę, która jest stosunkowo niewielka. Zbyt dużą szczoteczką trudno jest dotrzeć w niektóre miejsca i umyć wszystkie zęby z każdej strony. Mniejsza szczotka umożliwi wygodne manewrowanie i dokładniejsze mycie.