Płyn do płukania ust. Jak go używać?

Choć używanie płynu do płukania jamy ustnej, podobnie jak i inne czynności związane z higieną, wydaje się bardzo proste to jednak można tu popełnić kilka istotnych błędów. Oczywiście nawet niewłaściwe używanie płynu najprawdopodobniej przyniesie dobre efekty, jednak skuteczność zabiegów higienicznych będzie zdecydowanie wyższa, gdy będziesz postępować zgodnie z zaleceniami. O czym warto pamiętać?

Po pierwsze, stosuj właściwe dawki płynu. Zwykle do odmierzania ilości dobrze nadaje się zakrętka pojemnika z płynem. Możesz też skorzystać ze specjalnego dozownika, który daje pewność, że płyn się nie wyleje i że wykorzystasz dokładnie taką ilość jakiej potrzebujesz. Stosowanie odpowiednich dawek sprawia, że płyn będzie lepiej wykorzystany i na pewno nie zaszkodzi użytkownikowi. Pamiętaj, ze w nadmiarze nawet środki higieniczne mogą okazać się szkodliwe, dlatego odpowiednie dawkowanie jest tak ważne.

Po drugie, sprawdź instrukcje odnośnie stosowania płynu. Poszukaj na niej przede wszystkim informacji odnośnie tego, czy płyn ma być używany bezpośrednio czy dopiero po rozcieńczeniu z wodą. Niektóre produkty są mocno skondensowane i dopiero rozcieńczenie zapewnia właściwy efekt higieniczny i zdrowotny.

Ponadto pamiętaj, że płyn jest uzupełnieniem czynności związanych z higieną jamy ustnej. Nie może być stosowany jako jedyny środek pielęgnacyjny i nie jest w stanie zastąpić regularnego szczotkowania. To tę ostatnią czynność powinieneś wybrać zawsze wtedy, gdy masz ograniczoną ilość czasu.