Pamiętaj o wyparzaniu szczoteczki

Szczoteczka do zębów to Twój wielki sprzymierzeniec w walce o zdrowe zęby i czystość jamy ustnej. Przynajmniej dopóki odpowiednio dbasz o to akcesorium. Szczoteczka może pomóc Ci w czyszczeniu zębów mniej lub bardziej skutecznie. Wszystko zależy od doboru i kondycji samej szczoteczki. O to, by szczotka spełniała swoją funkcję należycie warto zadbać od samego początku. W jaki sposób? Najlepiej przy użyciu starej metody – czyli wyparzania szczoteczki.

Czynność ta nie wymaga jakiś szczególnych przygotowań czy wiedzy. Jedyne co musisz zrobić, to po prostu polać szczoteczkę świeżo zagotowaną wodą. Wrzątek usunie ze szczoteczki ewentualne pozostałości po produkcji – np. niewidoczne gołym okiem związki chemiczne. Dzięki temu użytkowanie akcesorium będzie zdrowsze, a także przyjemniejsze. Wraz z wygotowaniem powinien zniknąć nieprzyjemny zapach tworzywa sztucznego, który mają niektóre szczotki.

Chore dziecko w szkole narażone jest na zarażenie ospą innych dzieci oraz nauczycieli

O polaniu wrzątkiem szczoteczki pamiętaj jednak stosunkowo wiele osób, gdy mowa o użytkowaniu nowego produktu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że szczotkę warto regularnie polewać wrzątkiem. Zwykłe opłukanie po czyszczeniu jamy ustnej może nie usunąć wszystkich zanieczyszczeń na włoskach. Niektóre z nich mogą być nawet niewidoczne. Z kolei wilgotna szczoteczka czekająca na kolejne mycie to dobre środowisko do rozwoju bakterii. Użycie wrzątku raz na jakiś czas pozwala na zminimalizowanie negatywnych efektów. Oczywiście nie oznacza to, że możesz zapomnieć o regularnym wymienianiu szczoteczki.