Jedna szczoteczka w zapasie

Oczywiście jedna szczoteczka do zębów wystarczy, by codziennie dbać o higienę jamy ustnej. Jednak warto wyrobić w sobie nawyk posiadania dodatkowej szczoteczki. Po co Ci jednak jeszcze jeden taki sam produkt? Ważne powody są co najmniej trzy.

przeczytaj koniecznie! żółtaczka szczepienia za darmo!

Po pierwsze, mając zapasową szczoteczkę nie będziesz się wahać, kiedy przyjdzie czas na wymianę. Szczoteczki do zębów powinno się wymieniać mniej więcej co dwa, trzy miesiące. Niektóre osoby są jednak w stanie przekroczyć ten czas wielokrotnie. Rekordziści używają tej samej szczoteczki latami. Dlaczego? Powodem może być zarówno lenistwo, jak i brak czasu lub sił na wycieczkę do sklepu. Zazwyczaj o konieczności wymiany szczoteczki przypominamy sobie dopiero podczas mycia zębów, gdy widzimy, że włosie szczotki rozchodzi się w różne strony. Jeśli zapasowa szczoteczka będzie pod ręką, będziesz mógł bez wahania po nią sięgnąć, gdy zajdzie taka konieczność.

Po drugie, szczoteczkę możesz zwyczajnie zgubić. Zagubienie szczotki w domu byłoby jest raczej mało prawdopodobne, ale zapomnienie o zabraniu jej z hotelowego pokoju przytrafia się znacznie częściej. Gdy wrócisz do domu i dopiero wieczorem odkryjesz brak akcesorium, wystarczy sięgnąć po zapasową szczotkę.

Trzeci powód, dla którego warto mieć awaryjną szczoteczkę to odwiedziny znajomych. Jeśli dla któregoś z Twoich przyjaciół higiena nie jest priorytetem, może zapomnieć o szczoteczce lub – co gorsza – skorzystać z Twojej. Aby nie doprowadzić do higienicznej tragedii, lepiej zawczasu zaoferować schowaną w szafie szczoteczkę.